Wioski Świata

Kategoria: Rozrywka
Województwo: małopolskie
Rejon: Góry
Miasto: Kraków

Zobacz, dotknij, poczuj! – Interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Jest okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej na weekendowe warsztaty rodzinne z Misyjkiem. Warsztaty rodzinne są wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu, odwiedzenia ciekawych miejsc i poznania życia ludzi w innych zakątkach świata. Każde spotkanie odkrywa talenty i nowe możliwości jakie drzemią w uczestnikach warsztatów. W Wioskach Świata tworzymy przestrzeń przyjazną budowaniu relacji z dzieckiem, aktywizującą do działania i rozbudzającą jego zainteresowania. Warsztaty prowadzą edukatorzy, podróżnicy i misjonarze, którzy mają wiedzę i umiejętności, niezbędne do pracy z najmłodszymi.

Park czynny jest od 1 kwietnia do 31 października
W soboty i niedziele otwarte od 13 – 18 ( zwiedzanie z przewodnikiem 13:30; 15:00; 16:30)
Zastrzegamy sobie prawo zamknięcia Wiosek Świata w niektóre dni ze względu na organizowane u nas wydarzenia. Wszelkie informacje na ten temat znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (w zakładce Aktualności) oraz na Facebooku.
W przypadku złych warunków pogodowych zwiedzanie może być odwołane.
Parking oraz toalety są bezpłatne.
Na terenie Parku znajduje się sklep misyjny z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji – dochód przeznaczony jest na pomoc misjom.
Na terenie Parku obowiązuje zakaz jazdy na rowerze i wprowadzania zwierząt.

ul. Tyniecka 39,
30-323 Krakow, Polska
tel./fax: +48 12 269 23 33
e-mail: wioskiswiata@swm.pl
www.wioskiswiata.org