Magiczne Ogrody – Wejdź do świata baśni!

Kategoria: Rozrywka
Województwo: mazowieckie
Rejon: Mazowsze
Miasto: Janowiec
plac zabaw na zewnątrz, menu dla dzieci, kącik zabaw dla dzieci w restuarcji

MagiczneOgrody_newW pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w Janowcu, wśród łąk, lasów i wąwozów, położony jest rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce tematyczny park sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię.
Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów Janowiec traficie do świata, w którym żyją tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni i wodospadów powstały magiczne krainy, w których schronienie znalazły Robanki, Bulwiaki, Smoki, prastare Drzewce, Wróżki Smużki, Magiczne Ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

MagiczneOgrody_04 MagiczneOgrody_05

W ogrodzie znajdują się niecodzienne place zabaw, dostosowane do zróżnicowanego wieku i możliwości dzieci. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne aktywujące wszystkie zmysły. Ideą, która przyświecała twórcom parku było stymulowanie dziecięcej ciekawości świata i pobudzanie kreatywności. Jest to idealne miejsce zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogą swobodnie poruszać się po terenie Magicznych Ogrodów, poleżeć na trawie, wejść do wody albo zbudować zamek z piasku na plaży.

Na dzieci czekają tu też baśniowe postacie – animatorzy, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Pośród wielu atrakcji, najmłodszym z pewnością spodoba się przejażdżka kolejką przez Kwiatową Dolinę i zabawa z kudłatym Mordolem. Starszym dzieciom radość sprawi wizyta w Krasnoludzkim Grodzie, gdzie pod okiem Krasnoludów mogą nauczyć się fechtunku. Dla lubiących działania w grupie, idealną rozrywką okaże się wspólna jazda na wyjątkowej linowej karuzeli, a dla pragnących silnych wrażeń – zjazd z ogromnej Krasnoludzkiej Wieży Prób. W Magicznych Ogrodach napotkacie też Wróżki Smużki, które potrafią wyczarować prawdziwą tęczę. Na gości powyżej szóstego roku życia czeka dodatkowo mrożąca krew w żyłach wyprawa do posępnego, bagiennego Mroczyska – krainy zaprojektowanej w oparciu o występującą u dzieci rozwojową potrzebę konfrontowania się z silnymi emocjami.

MagiczneOgrody_06 MagiczneOgrody_08

Aleje spacerowe Magicznych Ogrodów przecinają tereny obsadzone setkami gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków. Szczegółowe informacje i ciekawostki na temat roślin znajdujących się w parku można odczytać z umieszczonych przy nich tabliczek. Ogród został zaprojektowany tak, by o każdej porze roku zaskakiwać mnogością barw. Warto tu powracać, aby obserwować zmienność natury.

W parku znajdują się restauracje, kawiarnia i sklep z oryginalnymi pamiątkami. Ogród jest przystosowany do wizyt osób niepełnosprawnych. Dla dzieci i rodzin przygotowano wygodne toalety, przewijaki, bezpieczną plażę i szerokie ścieżki spacerowe, po których łatwo poruszać się z dziecięcym wózkiem.

MagiczneOgrody_09 MagiczneOgrody_10

Magiczne Ogrody zostały docenione dwukrotnie w głosowaniu internautów na najlepszą atrakcję turystyczną województwa lubelskiego. Polska Organizacja Turystyczna przyznała Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny 2015 roku! Magiczne Ogrody znalazły się w gronie renomowanych atrakcji z całej Polski, takich jak Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Wrocławskie Zoo, Muzeum POLIN.
Magiczne Ogrody położone są w Trzciankach koło Janowca (Trzcianki 92, 24-123 Janowiec). Goście mogą odwiedzić park od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 oraz w weekendy i święta w godzinach 10-19. W okresie wakacji park będzie czynny codziennie w godzinach 10-19. Informacje te oraz cennik znajdziecie na stronie internetowej www.magiczneogrody.com.

Odwiedźcie też fanpage Magicznych Ogrodów na Facebooku –
www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec !

Trzcianki 92, 24-123 Janowiec
Informacja dla Gości indywidualnych
mail: kontakt@magiczneogrody.com
tel. kom. 503 983 135
tel. stac. 81 463 48 88
http://magiczneogrody.com/
MagiczneOgrody_01 MagiczneOgrody_03