Kompleks Świętokrzyska Polana

Kategoria: Rozrywka
Województwo: świętokrzyskie
Rejon: Góry
Miasto: Chrusty k/Kielc
wanienka dla dzieci, plac zabaw na zewnątrz, menu dla dzieci, łożeczko dla dzieci, fotelik do karmienia, sala zabaw, kącik zabaw dla dzieci w restuarcji

Kompleks Świętokrzyska Polana, oddalony zaledwie o kilka kilometrów od Kielc, pozwala delektować się odpoczynkiem w otoczeniu Suchedniowsko – Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego. Cisza, spokój, obcowanie z naturą, a jednocześnie zabawa i możliwość przyjemnego spędzenia wolnego czasu. Na kompleks składa się ośrodek wypoczynkowy z ofertą zabiegów rehabilitacyjnych, wielkie akwaria z rybami Oceanika, Kraina Zabawy, Park Miniatur Świętokrzysko oraz Brzozowa Zagroda.

Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. Spokój i ciszę oraz perfekcyjną opiekę znajdą tu turyści zdrowotni, poszukujący odpowiednich warunków, by nabrać sił w trakcie rehabilitacji. Wyjątkową atrakcję stanowią wielkie akwaria Oceaniki ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Nasz obiekt stanowi także fantastyczne miejsce dla głodnych wiedzy podróżników, którzy lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc. Park miniatur pozwoli im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na gości Kompleksu Świętokrzyska Polana.

OCEANIKA – akwaria wielkogabarytowe mieszczące ponad 500 gatunków zwierząt pływających w ponad 290 000 litrach wody. W Oceanice zostało odtworzonych 13 rożnych biotopów, czyli naturalnych środowisk, w których żyją zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Zapraszamy do zobaczenia z bliska rekinów, piranii, azjatyckich jaszczurek, traszek chińskich, zwierząt zamieszkujących las namorzynowy i wielu wielu innych. Każde dziecko bez wątpienia rozpozna w biotopie rafy koralowej rybkę – błazenka Nemo z popularnej bajki oraz uśmiechnie się do płaszczki przepływającej obok rekinów, która jest niezwykle uroczą rybą. Zwiedzanie Oceaniki odbywa się z przewodnikiem, który z chęcią dzieli się swoją wiedzą z gośćmi i odpowiada na nurtujące ich pytania.
 

PARK MINIATUR ŚWIĘTOKRZYSKO – zbiór najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego w skali 1:20. Miniatury przedstawiają stan idealny budowli, z czasów ich największej świetności. Rozmieszczone są w ogrodzie przypominającym kształtem województwo świętokrzyskie i dokładnie w tych miejscach, w których znajdują się na realnej mapie. Wizyta w Parku Miniatur Świętokrzysko z e-przewodnikiem to skrócona wycieczka po województwie, która z pewnością zachęci do odwiedzenia obiektów i obejrzenia ich w pełnym wymiarze.

KRAINA ZABAWY – dmuchańce, park linowy, eurobungee, łódeczki, kule wodne, sala gier. Takie atrakcje czekają na najmłodszych gości Kompleksu Świętokrzyska Polana. Każde dziecko znajdzie na pewno rozrywkę dla siebie i da się ponieść dziecięcemu szaleństwu.

BRZOZOWA ZAGRODA – miejsce stanowiące królestwo zwierząt. W brzozowym lasku, na gości czekają puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Każdymoże tu wejść, nakarmić je i z bliska się im przyjrzeć. To doskonałe miejsce dla gości w każdym wieku, a zwłaszcza dla dzieci. Daje okazję poznania fascynującego świata zwierząt, ich zwyczajów i zachowań.

Goście Świętokrzyskiej Polany mają do dyspozycji bistro CoNieco z domowymi obiadami, Grill Bar pełen przysmaków z grilla oraz bar Messa z przekąskami. Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza 7 dni w tygodniu do wspólnej zabawy i odpoczynku. Na terenie obiektu organizowane są również imprezy okolicznościowe, warsztaty i inne. Więcej informacji na www.swietokrzyskapolana.pl, zachęcamy również do śledzenia naszego Facebooka www.facebook.com/kompleksswietokrzyskapolana

Kompleks Świętokrzyska Polana
ul. Laskowa 95, Chrusty,
26-050 Zagnańsk
Kontakt:
tel. +48 41 2016 212
info@swietokrzyskapolana.pl