Bałtowski Kompleks Turystyczny

Kategoria: Rozrywka
Województwo: świętokrzyskie
Rejon: Góry
Miasto: Bałtów
plac zabaw na zewnątrz, menu dla dzieci, fotelik do karmienia, sala zabaw

Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce do wypoczynku i rodzinnej zabawy. Znajdą tu dla siebie atrakcje zarówno fani prehistorycznych stworzeń jak i Ci, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z naturą.Główne atrakcje to:

  • JuraPark – znajduje się w nim ponad 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Największym ulubieńcem dzieci jest oczywiście król dinozaurów – T-Rex. Modele wykonano z wielką dbałością o szczegóły, zgodnie z obecnym stanem wiedzy naukowców, dlatego robią tak wielkie wrażenie na zwiedzających.
    Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego – to dwie sale wypełnione eksponatami pochodzącymi z różnych części świata (skamieniałości i minerały). Tuż za Muzeum znajduje się tajemnicze wejście do Prehistorycznego Oceanarium. Tam dzięki nowoczesnej technologii 3D możemy stanąć oko w oko z morskimi stworami sprzed milionów lat.
  • Zwierzyniec Bałtowski składa się z dwóch części „Górnej” i „Dolnej”. Zwierzyniec Górny to ponad 40 hektarów urokliwego terenu. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska (żubry, jelenie, daniele, bydło szkockie, watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Po terenie Zwierzyńca Górnego poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem w towarzystwie przewodnika, który opowie wiele ciekawych historii z życia mieszkańców Zwierzyńca.
  • Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne). Tą część zwiedzamy pieszo pomiędzy wolierami i wybiegami dla zwierząt. Czas pobytu w Zwierzyńcu Dolnym jest dowolny, ograniczony jedynie godzinami pracy obiektu.
  • Sabatówka – świat wiedźm i czarownic. W Sabatówce Czarownica Hogata spali Wasze smutki, nawarzy eliksiru na zwinność lub poczęstuje naparem z różowego ogona myszy. Sycylia zrobi wiedźmową fryzurę i upiorny makijaż. W Chacie u Tekli czarownica Etna ugości Was kolorowymi karaluchami z galaretką, korą dębu z Łysej Góry lub aromatycznym żwirowym naparem, a Hortensja przeprowadzi Was przez wrota czarownicy i tunel odwagi.
  • Park Rozrywki – rozrywka dla całej rodziny. Znajdują się tu takie urządzenia jak: rollercoaster, karuzele, Kino Emocji Cinema 5D, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych,
  • Kraina Koni – ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora. Ośrodek prowadzi naukę jazdy na każdym poziomie zaawansowania. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.
  • „Zajazd Przystocze” – to kompleks pięciu wielopokojowych domków wypoczynkowych w trzech standardach. Do dyspozycji gości oddajemy pokoje gościnne typu schroniskowego, rodzinnego lub o podwyższonym standardzie. Kompleks noclegowy położony jest na wzgórzu, tuż obok Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”, wzdłuż jednej z nartostrad. Tylko minuta spaceru dzieli Was od wyciągów!

Zima w Bałtowie
Wioska Świętego Mikołaja – co roku w grudniu do Bałtowa przybywa Święty Mikołaj. Razem z ekipą pracowitych elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół czeka na dzieci i ich rodziców w swojej chacie. Obok Wioski Świętego Mikołaja znajduje się ogromny zimowy Park Rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził.

Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” – to najlepszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.
– sześć (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów.
– 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.
– dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.
– dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska.
www.szwajcariabaltowska.pl

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a
27-423 Bałtów
woj. świętokrzyskie
www.juraparkbaltow.pl
Tel. 41 264 14 20, 264 14 21