Chata Miłkowska

Kategoria: Agroturystyka
Województwo: wielkopolskie
Rejon: Wielkopolska
Miasto: Lubasz
wanienka dla dzieci, menu dla dzieci, łożeczko dla dzieci, fotelik do karmienia, sala zabaw

Chata Miłkowska

CHATA MIŁKOWSKA to miejsce położone wśród pól i lasów, z dala od szosy i zabudowań wsi. Znajdziecie tu Państwo 4 wygodne pokoje 2-3 osobowe oraz 2 dwupokojowe apartamenty, każdy dla 4 osób. Do dyspozycji gości jest przestronny salon z kominkiem i kącikiem zabaw dla dzieci, kuchnia, parking i duży teren zielony wokół domu z placem zabaw, grillem, miejscem na ognisko, leżakami i meblami ogrodowymi. Można wypożyczyć rower, spróbować swoich sił w siodle lub podziwiać okolicę przy łagodnym bujaniu bryczki.

Dom jest przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi. Udostępniamy łóżeczka, wanienki, krzesełka do karmienia, zabawki, książeczki, gry planszowe, piłki, rakietki do badmintona.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych na schodach zostały zamontowane bramki, a gniazdka w salonie zabezpieczone (gniazda w pokojach gościnnych zabezpieczamy na życzenie). Ponadto w oknach zamontowaliśmy moskitiery, które nie pozwolą owadom na zakłócanie snu malucha.

W łazienkach znajdziecie Państwo miski, które umożliwią drobne przepierki.

Serwujemy domowe posiłki komponowane z produktów lokalnych umożliwiając zamówienie połowy porcji dla maluchów. Niejadkom, którym trudno zmieścić cały obiad na raz proponujemy wcześniejsze podanie zupy.

ATRAKCJE

W naszym gospodarstwie mieszkają zwierzęta: króliki, kozy, konie i psy. Wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atrakcją jest SPACER z KOZĄ, podczas którego dziecko ma okazję zaznajomić się ze zwierzęciem, jego potrzebami i różnymi reakcjami. Najodważniejszym maluchom proponujemy oprowadzanie na koniu.

W sezonie letnim organizujemy wspólne ogniska oraz zajęcia dla dzieci: gry, zabawy, konkursy, karmienie zwierząt, zbieranie chrustu, degustację poziomek i pomidorów prosto z ogródka. Małe mieszczuchy mają też okazję do obserwacji prac polowych.

Na specjalne zamówienie organizujemy warsztaty plastyczne: filcowanie, biżuteria koralikowa, glina.

OKOLICA

W odległości 5 km od CHATY MIŁKOWSKIEJ znajduje się jezioro z piaszczystą plażą i placem zabaw, na którym Państwa pociechy z pewnością nie będą się nudzić. Bardziej wymagającym małym turystom polecamy spływy kajakowe Drawą i Notecią.

Warto odwiedzić wiatrak – koźlak, zagrodę dzików, wilczy park i hodowlę konika polskiego, a także przemierzyć malownicze wzgórza Szwajcarii Czarnkowskiej.

CHATA MIŁKOWSKA jest laureatem marszałkowskiego KONKURSU NA NAJLEPSZY OBIEKT TURYSTYKI WIEJSKIEJ W WIELKOPOLSCE. Ponadto otrzymała najwyższą kategorię trzech słoneczek nadawaną przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej.

 

CHATA MIŁKOWSKA
Miłkowo 61D, 64-720 Lubasz
604 550 195
www.milkowo.pl

 

Chata Miłkowska